THE 2-MINUTE RULE FOR UCUZ VDS

The 2-Minute Rule for ucuz vds

The 2-Minute Rule for ucuz vds

Blog Article

Linux işletim sistemi kurulu bayi web hosting paketimiz ile sitelerinizin tamamını barındırabilir aynı zamanda linux internet hosting paketleri satabilirsiniz.

VDS sunucular ile VPS sunucular arasında bulundukları fiziksel sunucudaki bulunan kaynakları sanallaştırma alanında farklılıklar bulunmaktadır. Bu farkların içerisinde en önemli olanı, VDS sunucu altyapısında ana sistemdeki kaynaklar bütün VDS'ler tarafından paylaşımsız olarak kullanılmaktadır, kısaca donanımsal sanallaştırma yapılır.

Satın aldığınız sunucu, standart bir sanal sunucu yani VPS / VDS hizmetinden daha yüksek performansa sahiptir ve bir fiziksel sunucu gibi çalışır.

Kurumsal firmaların tercih ettiği kurumsal internet hosting ile şirketinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

* Belirtilen fiyatlar twelve aylık alımda aylık baz fiyatı belirtir ve karşılaştırma amaçlıdır.

VDS, fiziksel sunucuların üzerinde sanallaştırma teknolojisi uygulanarak elde edilen sunuculardır. Bu yol diğer sanallaştırma teknolojilerine karşın daha güvenli ve performanslıdır. Ana sunucudan sanallaştırılmış sunucuya atanan CPU, RAM ve Disk gibi kaynaklar gerçek sınırların içerisindedir.

• VDS’te donanımlar her web site için ayrı olduğundan kullanıcılara daha fazla yetki verilebilir. Bu yetkiler VPS’te çok daha kısıtlı düzeydedir. • VDS’te sunucuyu paylaşan World wide web sitelerinin performansına göre diğer sitelerin performansı değişmez.

Joomla kolay kullanılabilirliği bakımından en çOkay tercih edilen World-wide-web sitesi yazılımıdır. Joomla için özel olarak hazırlanmış bu paketlerde tek tıkla Joomla kurulumu yapabilir, kolayca bir internet site sahibi olabilirsiniz.

Sunucuyu kapat butonu, sunucuyu kapatma özelliği sayesinde sunucu tamamen kapanmakta ve internet çıkışı vds kiralama gibi tüm işlemler durmaktadır. Bu işlem evdeki bilgisayarı kapatmak kadar kolay bir işlemdir.

VDS sağlayıcıları hypervisor advertı verilen sanallaştırma yazılımı kullanmaktadır. Bu sayede sağlayıcılar kullanıcılara fiziksel sunucunun kaynaklarına benzetilmiş sunucu tabanlı erişim vermektedir. Bu sunucular sanal makineler olarak adlandırılmaktadır. Kullanıcılar fiziksel sunucuya direkt olarak erişim sağlayamaz bunun yerine sanallaştırılmış cihaza erişim sağlayabilmektedir. Kullanıcılar sadece kendilerine ayrılmış olan bölümü kullanabilmektedir ve diğer bölümlere erişimi bulunmamaktadır. 

Böylece bir makinede bile sorun çıkmış olsa veri kaybı yaşanmaz. Ayrıca sunucuların kendine ait RAM ve CPU gibi donanımlara sahip olması kontrolün de tamamen sizde olmasını sağlar. Kötü yazılım veya saldırılara karşı koruma sunar.

Hostumo olarak, teknik ekibimizle 7/24 hizmet veriyoruz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda veya destek ihtiyacınız olduğunda, deneyimli uzmanlarımız hızlı bir şekilde dimensions yardımcı olacak ve sorunlarınızı çözecektir.

• VDS’te Website siteleri kendi kaynaklarını diğer siteler ile paylaşmazlar. VPS’te siteler kaynakları ortak bir şekilde kullanacaklardır. • VPS her zaman VDS’e göre daha ucuz bir seçenek olmuştur.

Son dönemin en popüler sanal sunucu hizmetlerinden biri olan VDS sunucular esas olarak kullanıcılara focused sunucu performansında bir sanal sunucuyu kiralama imkanı verir. Yani VDS sunucuyu tercih eden bir kullanıcı kiraladığı VDS alanı kendisinden başka kullanıcılar için kullanıma kapalıdır ve kullanıcı kendi isteklerine göre alanını dilediği gibi kullanabilir.

Report this page